آیا کتاب خوانید؟ آیا کتاب نخوانید؟ آیا نیمه کتاب خوانید؟ آیا نمیدانید کدامشانید؟

آیا دلتان میخواهد یک ای-بوک ریدر در جیبتان داشته باشید که باهاش هِی دور بزنید و پُز بدهید؟

آیا یک تابستان دور و طویل و گرمِ بی برنامه در پیش دارید که دوست دارید هر چه سریعتر تمام بشود؟

آیا دلتان لک زده برای یک جشنواره ی کتابخوانی؟ آن هم از نوعِ مجازی اش؟

آیا شده که دلتان بخواهد کتاب های قدیمی تان را دوباره بخوانید یا کتابی را که روز ها و ماه هاست که دارد گوشه کتاب خانه تان مشت مشت خاک می خورد را بخوانید؟

آیا هنوز قانع نشده اید؟ آیا بیایم برای تان؟! بس است دیگر!

تنبلی تان را که دودستی چسبیده اید یک دم ول کنید و برید کتابخونه عطّار! منتظرم! متن پیشنهادی خودِ سایت:

چهارمین جشنواره‌ی مجازی کتاب‌خوانی از میان رمان های برتر و مطرح ادبیات ایران و جهان در سه بخش آزاد، نوجوان و کودک از ۲۰ تیرماه تا ۳۰ شهریور برگزار می شود.
جشنواره‌ی مجازی کتاب‌خوانی با هدف گسترش فرهنگ مطالعه، معرفی رمان های ارزشمند ایران و جهان، ترغیب کودکان و نوجوانان و عموم مردم به مطالعه و… هر ساله برگزار می شود.
شرکت در بخش آزاد و نوجوان این دوره از جشنواره، همانند دوره های قبل بوده و علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت جشنواره، از میان رمان های معرفی شده یک یا تعدادی را انتخاب کرده و پس از مطالعه‌ی آن‌ها به چهار سوال تشریحی پاسخ داده و در مسابقه شرکت کنند.
نحوه‌ی برگزاری بخش کودک جشنواره نیز بدین صورت است که والدین کودکان گروه سنی الف و ب ( ۴ تا ۸ سال) می توانند با مراجعه به تارنمای جشنواره‌ی مجازی کتاب‌خوانی،پس از خواندن متن داستانی که در سایت قرار داده شده است از کودک بخواهند در صورت تمایل، بر مبنای برداشت خود از داستان، نقاشی بکشند. پس از تهیه‌ی عکس از روی نقاشی توسط دوربین گوشی همراه یا دوربین‌های دیجیتال و یا فایل اسکن شده،آن را به سایت جشنواره یا به شماره ۰۹۱۹۷۷۴۳۳۴۸ از طریق تلگرام یا واتس آپ، ارسال کنند.
داوری این دوره از جشنواره‌ی مجازی کتاب‌خوانی در دو مرحله انجام می شود، در مرحله اول جمعی از متخصصان با معیار های تعریف شده اعم از درست بودن پاسخ، رعایت اصول نگارشی و … تعداد ۲۰۰ پاسخ‌نامه را برمی‌گزینند و در مرحله‌ی دوم جمعی از نویسندگان شهیر و زبده از میان آثار راه یافته به بخش پایانی، برندگان نهایی را انتخاب می کنند. به صد و پنجاه نفر از برندگان طی مراسم اختتامیه ای که با حضور چهره های مطرح فرهنگی، هنری و ورزشی برگزرار خواهد شد،جوائز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره به آدرس www.attarlibarary.ir/ketab4 مراجعه کنید.

#چهارمین_جشنواره_مجازی_کتابخوانی